Spotify

Thrash Metal – 2020

Merhaba.

2020 yılında çıkan albümleri türlere ayırıp Spotify listeleri halinde özetlemeye çalıştığım serimizde bu defa son yirmi yılda eski görkeminden uzaklaşan ve her geçen gün kan kaybeden thrash dünyasına dalıyoruz. Açıkçası 2020, thrash için hiç fena bir yıl değildi ve listeyi hazırlarken canavar thrash parçaları bulmakta hiç zorlanmadım.

Her şeyden önce… SODOM be kardeşim! Ne yaptılar öyle, değil mi? Daha iyi bir başlangıç olamazdı bu listeye herhalde; Blind Superstition zaten kendi başına da müthiş bir intro

Sodom dışında ise bu yılın en büyük thrash albümü WARBRINGER‘dan geldi benim için. Birbirinden bambaşka iki grubun böylesi üst düzey iki thrash albümü çıkarması da metalin zenginliği diyelim. Geçmişin önemli gruplarının üretimleri her zaman heyecan verici elbette ama thrash devam edecekse Warbringer gibi gruplar sayesinde devam edecek, o da bir gerçek.

Listenin ilk yarısında death/thrash, black/thrash kırması işler, speed metale göz kırpan isimler ve klasik thrash için fazlasıyla brutal sayılabilecek isimler de var tabii. O tarafta özellikle BÜTCHER, HEXECUTOR, HELLRIPPER, SLAUGHTER MESSIAH gibi gruplar, 2020’yi biraz daha çekilir kıldılar benim için; var olsunlar.

SEPULTURA artık kimsenin pek sallamadığı bir isim ne yazık ki ama aslında Quadra, senenin hak ettiği değeri verilmemiş albümlerinden biri kesinlikle. Bu grup artık 30 sene önceki grup değil ve bunu kabul ettiğinizde Sepultura gayet canavar işler yapmaya devam ediyor.

Listedeki her isim, hakkında bir şeyler söylenmeyi hak ediyor belki ama benim o kadar vaktim yok ve zaten sene içerisinde tonla inceleme yapıp uzun uzun konuştum haklarında. Zaten bir kısmı için link ekledim bile ama daha çok var; thrash metal etiketine gidip geriye doğru göz atabilirsiniz incelemelere.

Onun dışında elbette yorumlarınızı ve fikirlerinizi yazmayı, thrash metale dair kendi öne çıkanlarınızı paylaşmayı, Spotify’da @bagirmalimuzik hesabını ve çalma listelerini takip etmeyi ihmal etmeyin,

herkese keyifli dinlemeler!


Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

4 thoughts on “Thrash Metal – 2020

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.