Spotify

Death Metal – 2019

Merhaba, vatandaşa hizmet amacıyla 2019’u kabaca özetleyen özel Spotify serisinde yeni bir çalma listesiyle huzurlarınızdayım.

Üretim görece daha düşük olduğundan heavy metal listesi hazırlamak nispeten kolaydı ama yılın death metal işlerini bir araya getirmeye çalışırken gerçekten tansiyonum düştü bir ara artık onu da unutmayayım, şunu da ekleyeyim derken. Güya 20 şarkı ile sınırlayıp daha rafine listeler çıkarmayı planlıyordum ama 35 şarkıda ancak durabildim bu sefer, haha.

Kabaca özetlemek gerekirse melodik, teknik, brutal veya geçmişe öykünen death metal şarkılarından derlediğim, 2019’da keyifle dinlediğim death metal parçalarından oluşan bir liste bu. Çok black metal ile temas eden işleri almamaya çalıştım, onları daha farklı bir listeye eklerim diye düşünüyorum.

Hepsinden tek tek bahsetmek imkansız ama senenin kendi açımdan öne çıkanları BLOOD INCANTATION, NILE, VLTIMAS, DISENTOMB, FRACTAL UNIVERSE, ALLEGAEON, EQUIPOISE, DEVOURMENT ve AEPHANEMER gibi isimlerin albümleriydi. Gözünüzden kaçtıysa inceleme bağlantılarını ekledim, bir bakın mutlaka.

Death metal derya deniz ve birçok alt türü var, listeyi de ona göre kendi içindeki geçişleri yumuşak olacak şekilde düzenlemeye çalıştım. O yüzden mesafeliyseniz bile mutlaka tamamına bir göz atın, belki dikkatinizi çeken şeyler çıkar tür geçişlerinde. Zira ORGANECTOMY gibi bir danayla ponçikler ponçiği WILDERUN‘ın birlikte olduğu türden, garip bir liste bu.

Dediğim gibi 35 şarkıda durdum ama zorlasak daha çıkardı mutlaka. Çok da abartıp her aklıma geleni koymak istemiyor, onun yerine gerçekten yıl içinde birkaç defadan fazla dinlediğim, iz bırakmış şarkıları almaya çalışıyorum. Tabii bu sizin yorumlara sevdiğiniz şarkıları eklemenize engel değil, o yüzden yardırın. Muhabbete dahil olun.

Bir sonraki listede görüşmek üzere, herkese keyifli dinlemeler!


Metalperver’e desteğini göstermek ve çeşitli hoşluklardan faydalanmak için PATRON ol!

Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

6 thoughts on “Death Metal – 2019

   • Hasan

    Youtube’da official kanalı yok Spotify’da daha yüksektir diyecektim ki orda da 1000’den az dinlenmesi varmış. Bu kadar az olmasını hiç beklemiyordum, gayet kaliteli grup.

    Yanıtla
 • riser

  far from where dreams unfurl’u görünce ben:

  Yanıtla
  • Ahahah zaten incelemede de sevmediğimi söylemiştim, pasif agresif bir tavırla koydum onu oraya.

   Ben de böyle eğleniyorum, ne yaparsınız.

   Yanıtla
 • riser

  genel anlamda liste müthiş bu arada, 2019’un death metal özeti bu listede geçilmiş gerçekten. death metal’de aklıma sadece musmahhu geliyor bu gruplardan hariç.

  Yanıtla

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.