Heavy Metal – 2019

Merhaba.

2019’da yayımlanan binlerce müthiş albüm arasında kaybolmamak için çeşitli çözümler düşünürken hem kendim hem de sizler için iyi bir arşiv olacak, bir tıkla 2019’a dair kısa bir özet sunacak, türlere ayrılmış özel çalma listeleri hazırlama fikri geldi. Önümüzdeki haftalarda, her hafta bir-iki tane olmak üzere tek veya birbirine yakın türlere odaklanmış özel Spotify çalma listeleriyle karşınızda olacağım. Listeleri 20’şer şarkı ile sınırlandırma kararı aldım ve gerçekten de bildiğim, dinlediğim şeyleri almaya özen gösterdim. Sağdan soldan toplayıp karman çorman, birbiriyle hiç alakası olmayan şeyleri sıralamak başka, tek tek el emeği, göz nuru ile dalından koparıp sofrayı hazırlamak başka, değil mi?

Başlangıcı heavy metal ile yapıyoruz ama tabii artık saf heavy metal yapan grup sayısı çok az, o nedenle listedeki hemen hemen tüm gruplar kıyısından köşesinden başka türlere de bulaşmış durumdalar. Benim çok sevdiğim ve yalnızca beş kişinin bildiği şu grubun bu şarkısı niye yok!? diye coşmadan önce listeye bir bakmanızı öneririm, zira baştan sona bir bütün şeklinde listeler hazırlayabilmek için bazı fedakarlıklar yapmak gerekebiliyor ve belki bu listede yer almaz ama bir sonrakinde yer bulabilir mesela.

Listede isimlerden çoğunun albümleri incelendi bu arada, bir şeyler ilginizi çekerse sitede aratabilirsiniz o yüzden. Onun dışında elbette yorumlarınızı ve fikirlerinizi aşağıya yazmayı unutmayın,

herkese keyifli dinlemeler!


Metalperver’e destek olmak için PATRON‘umuz ol!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

2 thoughts on “Heavy Metal – 2019

 • 4 Aralık 2019 tarihinde, saat 16:40
  Permalink

  Angel Witch ve Diamond Head’in olması güzelmiş. Tygers Of Pan Tang, Queensryche ve Pretty Maids de eklenebilir. Bu arada Pretty Maids vokalisti Ronnie Atkins kanserle boğuşuyor.

  Yanıtla
  • 4 Aralık 2019 tarihinde, saat 21:15
   Permalink

   Hdhaha yahu listeye başlarken aklımdaydı Tygers of Pan Tang ama sonra sağa sola bakıp şarkı seçmeye çalışırken unutmuşum gitmiş. Queensryche da elediklerim arasındaydı yine ama Pretty Maids’i hiç dinlemediğime eminim. Üzerime kamyonla albüm dökülmediği bir an bakayım neymiş.

   Yanıtla

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.