Yerli Pazarı: Molested Divinity – Unearthing the Void

Merhaba.

Ankara’nın ekstrem metal şansölyesi Batu Çetin, Decimation ve Raven Woods gibi takımlarda top koşturduktan sonra Molested Divinity ile gollerine devam eden Emre Üren ve son yıllarda ekstrem metal davulculuğunda kendine bir isim yapmayı başaran Berk Köktürk üçlüsünün gaddarlık marifeti Molested Divinity, daha melodik şeylerden hoşlanan ülkemiz metalcisi için biraz zorlayıcı olsa da dünyada milyonlarca hayranı olan slamming brutal death metal türünün en vahşi örneklerinden bazılarını sunmaya, bu alanda ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

2018’de yayımlanan ilk albümün üzerine bas gitara Burial Invocation ile acayip işler yapan Cihan Akün’ün gelmesiyle grup iyice yerel bir all-star kimliğine kavuşmuş. Daha önce dinlediyseniz zaten ne menem bir şey olduğunu biliyorsunuzdur ve yeni albümde de sürpriz yok; Unearthing the Void, yarım saatlik yepyeni bir dayak kürü ve karantina günlerinizi hareketlendirmek için birebir bir çirkinlik.

Bu tür doğası gereği hilti taklidi yapan davullarıyla ve deprem etkisi yaratan sarsıcı vokalleriyle öne çıkıyor. Molested Divinity ise bu alandaki tecrübesini hemen gösteriyor. Berk’in beyincik sapına kütenk! diye darbeler indiren trampet tonu, Batu’nun adam boğazlıyorlar galiba dedirten vokali, en güzel duyguların katili olarak yakanıza yapışıyor ilk saniyeden. Emre’nin bol bol pinch harmonic ile daha da karartıp çirkinleştirdiği rifleri ise müziğin sadece ve sadece bir dayak prospektüsü olmaktan çıkmasını sağlayıp mazoşist bir haz duygusunun önünü açıyor.

Orta tempoda seyredip palm mute rifleriyle beni çıldırtan Molesting the Divine, bu yeni Molested Divinity çirkinliğindeki favori parçam oldu. Ayrıca Antideviluvian Anguish‘in dissonant rifleri de müthiş gerçekten. Bunun dışında aslında parçalardan bahsetmenin pek bir anlamı yok; her biri ayrı ayrı çiviler çakıyor beyninize. New Standard Elite çatısı altına giren üçlünün her biri zaten kendini ispatlamış olduğu için şüphe eden olmamalı ve kayıt da yeterince gerçek ama kimilerinin acaba? diyebileceği bu hayvanca performansın aynısını sahnede de gösterdiğini, Metalperver etkinliklerinden de biliyoruz. O konuda da içiniz rahat olsun.

Molested Divinity, dünya çapında bir iş yapıyor ve karşılığını da alıyor fazlasıyla. Belki herkese göre değil, fakat ekstrem metale gönül verip bu müthiş grubumuzu gözardı ediyorsanız hem kendinize hem de Molested Divinity’ye haksızlık ediyorsunuz. Sokağa çıkma yasağıyla, karantina gerçeğiyle yaşadığımız şu enerjisiz günlerde Unearthing the Void‘i bir tur çevirerek silkelenip kendinize gelebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Ellere sağlık, enfes albüm.Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

3 thoughts on “Yerli Pazarı: Molested Divinity – Unearthing the Void

 • 17 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17:29
  Permalink

  Yılın kuduz köpek albümlerinden yine iğrençlik pislik akıyor. Exnun ve Devoured sevdiğim ile birlikte bu sene en sevdiğim albümlerden. Şimdilik genel favorim Ulcerate’in albümü oldu değişebileceğini sanmıyorum.(Bu arada kritiği gelir mi?)

  Yanıtla
  • 17 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17:30
   Permalink

   Devoured Elysium olucak yanlışlıkla silmişim galiba

   Yanıtla
  • 18 Mayıs 2020 tarihinde, saat 00:14
   Permalink

   Merhaba. Gelecek ama biraz bekletmek istiyorum. Daha rahat bir zamanda, biraz demlendikten sonra yazacağım.

   Yanıtla

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.