Black Metal – 2019

Merhaba.

2019 yılında çıkmış önemli işleri türlere ayırarak Spotify listeleri şeklinde derleyip topladığıız serinin sonunda geldik. Eğer daha önce denk gelmediyseniz heavy metal, thrash metal, doom metal ve death metal listelerine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Tabii assolist olarak son listenin üretimin en yüksek olduğu black metal türünde olması kaçınılmazdı. Haliyle büyük olasılıkla en çok eksiği çıkabilecek, en çok şu da eklenebilir denilecek listesi bu aynı zamanda ama günün sonunda sene içinde sık sık dinlediğim, özenle seçtiğim tam 42 şarkıyla dört buçuk saat süren dev bir black metal manyaklığı sizleri bekliyor.

Black metalin önlenemez yükselişi bu listede de kendini gösterdi. Şöyle bir dönüp baktığınızda eskinin büyük isimleri bile hala çatır çatır albüm yapıyorken her gün onların yanına yeni ve harika isimler ekleniyor. Kaldı ki üç aşağı beş yukarı bir akış sağladığımı düşünsem de herhalde sıraya dizmekte en çok zorlandığım liste de bu oldu yine. Çünkü dikkatli kulaklar hemen fark edeceklerdir ki aslında burada yer alan grupların birçoğunun black metal anlayışı birbirinden bambaşka ve bu zenginlik insanın başını döndürüyor resmen bazen.

Listeleri ve ‘bagirmalimuzik’ Spotify hesabımızı takibe almayı unutmayın. Tabii bu listeye eklenmeyi hak ettiğini düşündüğünüz şarkıları da yorumlara bırakın mutlaka. Herkese mutlu yıllar ve keyifli dinlemeler.


Yeni yılda Metalperver’e destek olmak istiyorsanız sizi PATREON‘a alalım.

Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

One thought on “Black Metal – 2019

  • 31 Aralık 2019 tarihinde, saat 01:27
    Permalink

    Hiçbir yerde bahsedildiğini görmediğim İsveçli Ultra Silvam’dan The Spearwound Salvation da çok keyifli albüm. “Melodik black metal” olmadan melodik, riff dolu black metal. Müziği yeniden keşfetmiyor ama olanı gayet iyi yapıyor ve sadece 28 dakikacık.

    Yanıtla

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.