Tek Atış

Carnatia – False Hope

Merhaba.

Yerli Pazarı takipçileri için yabancı bir isim değil aslında Carnatia. Aeipathy albümü sayesinde tanıdığımız İstanbul çıkışlı progresif topluluk, 14 Ocak’ta yeni bir şarkı yayımlamış. Açıkçası ben ıskalamıştım ama sağ olsunlar onlar ulaşıp şarkıdan haberdar ettiler beni. Sisifos miti ile varoluş sorgusunu konu aldığına dair gayet detaylı ve benim gibi bu mevzulara meraklı kişiler için keyifli bilgiler içeren basın bülteni, “biz şarkı yaptık, aç dinle paylaş” diye kapıyı bile çalmadan pat diye içeri dalmaya çalışan arkadaşlara ders niteliğinde zaten ve o profesyonelliğin müziğe yansımaması düşünülemezdi; hem kaydı hem de bestesiyle taş gibi bir iş çıkarmış Carnatia.

Vokal, klavye ve davul gibi bambaşka disiplinlerde üç enstrümana hakim Berkay Balyer’in ritmik pedal oyunlarıyla dinamizm kazanan şarkının soloları da gayet leziz. Kendilerine de söylemiştim zaten; bu türdeki kayıtlarda genelde solo gitarlar hep cılız kalıyor bizde ama Carnatia (ve Bubinga Records / Cem Çatık) bu işin altından kalkmayı başarmış. Umarım daha uzun soluklu bir materyalin habercisidir False Hope da 2022’de şöyle yerli sahneden de kaliteli bir progresif metal eseri dinleyebiliriz. Şimdiden yolları açık olsun diyelim.

BANDCAMP


Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.