Rusty Ears – Fallen

Merhaba.

İzmir’den Rusty Eears adında bir grup buldum posta kutumda. Düzgün bir üslup ve gerekli tüm materyallerle birlikte kendilerini tanıtmışlar. Bu tip mailleri olduğu gibi kopyala/yapıştır yapıp paylaşmaktan hoşlanmadığım için Ege Üniversitesi öğrencisi dört arkadaştan oluşan, 2015’te kurulmuş bir topluluk olduklarını söyleyip devam edeceğim.

Grubun ritmik davullar üzerine kurduğu iskeleti, durmalı kalkmalı köprülerini ve genel olarak gitar işçiliklerini beğendim. Davul 3:29 civarı giren soloda uyuyakalıp ancak şarkının son on saniyesinde uyanıyor tekrar (bir dakika boyunca tek bas-davul vuruşlu dümdüz 2/4 çalmak mı kaldı arkadaşlar etmeyin eylemeyin) ama genel anlamda kötü yazıldığını söyleyemem. Yalnız vokal hem biraz tutuk hem de kayıt bakımından müzikten kopuk hissettirdi biraz. Elbette imkanlar dahilindeki en iyi sonuç elde edilmeye çalışılmıştır ve kayıt çok da önemli değil şu aşamada ama ana vokalin biraz kendini açması şart gibi. Detone olmamak adına bu kadar kontrol, performanstan yiyor. Neyse ki nakaratlarda devreye giren geri vokal, geneli toparlıyor epey.

Elemanların iletişime, eleştiriye açık olduklarını hissettiğim için uzattım biraz ama umuyorum işlerine yarar bir-iki cümle kurabilmişimdir. Instagram’dan sadece şarkı bağlantısı atıp cevap vermeyince de “artis!” diye kızan genç arkadaşlara buradan selam edip Rusty Ears’a da bol şans dileyelim; yolları açık olsun.


Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.