Tek Atış: Hunters Chorus – Starcrosser

Merhaba.

Enstrümantal metali ve genel olarak folk işleri ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Gerek Bağırmasız Metaller adı altında paylaştığım Spotify listeleri, gerek türlü albüm kritikleri ve neofolk kafalara olan düşkünlüğüm olsun, fırsat buldukça göstermekten geri durmuyorum bu sevgimi. Amerikalı Hunters Chorus da bu sevdanın yollarında keşfettiğim en yeni, en taze oluşum.

Kaliforniyalı topluluğun ilk albümü Old Growler, 2018 yılında yayımlanmış ama ben daha yeni keşfettim açıkçası. Bu ilginç kolektif hiç tanınmıyor gibi görünüyor ama aslında SUN KIL MOON ismine aşina olanlar için tanıdık isimler barındırıyor; araştırması size kalsın. Haliyle albümün folk yönü de gayet kuvvetli ve klasik gitarla geçilen kısımların tadı daha da farklı. Ben albümden biraz daha tempolu olan Starcrosser‘ı buraya bırakmak istedim ama ama zaten Metalperver Haftalık‘ta daha farklı tattaki bir parçayı paylaştım; Old Growler albümünün tamamına bir bakmanızı öneririm naçizane. Bu garip günlerde bu tür sakinliklere, güzelliklere fazlasıyla ihtiyacımız var. Lütfen evden çıkmayın. Bu işin şakası yok. Bakın, keşfedecek ne çok müzik var, değil mi?


Yaptığım şeyi yapmaya devam etmemi istiyor, Metalperver’den keyif alıyorsanız Patreon’a bir göz atıp dilediğiniz şekillerde abone olarak desteğinizi gösterebilirsiniz:

İsmail Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.