Spotify

Metalperver – 2021 (Spotify)

Merhaba.

2021’i kapatırken yatak döşek hasta olmayı, her gün iğne olup avuçla antibiyotik almayı beklemiyordum ama maalesef hastalığım yüzünden sene sonu coşkusunu doyasıya yaşayamıyoruz Metlaperver’de. Hoş, 2021’in hayli sönük geçtiğini düşünen metalperver sayısı oldukça fazla ve normalde rahatça 100’ü zorladığımız sene sonu muhabbetleri başlığında henüz 10 civarı yorum yapılmış durumda. Demek ki topyekun bir coşkusuzluk, hevessizlik de söz konusu bu sene.

Yine de bu zayıf senede bile birçok kalbur üstü albüm / EP çıktı ve bu defa türlere ayırıp tek tek uğraşmadıysam da yıl içerisinde gözüme çarpan, aklımda kalan parçalardan derlediğim geniş bir 2021 Spotify listesi hazırladım sizler için. Türler arası geçişleri olabildiğince yumuşak tutmaya çalıştım; fakat günün sonunda synthwave ile açılıp thrash’e, teknik death metal, death metal, death/doom derken oradan sludge’lı progresifli power’lı dünyalara ve post-metal geçişleri sonrasında da elbette black metale uzanan, 100’den fazla parçanın yer aldığı dev bir liste oldu.

Spotify’da “bagirmalimuzik” hesabını ve çalma listelerini takip etmeniz benim için önemli, o yüzden bir-iki fare tıkı veya ekran dokunmasına üşenmeden listeleri takip edelim. Herkese keyifli dinlemeler!


Metalperver’e destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp PATREON’da aramıza katılabilirsiniz:

Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.