Korhan ile Huzura Doğru

Herkese selam.

Yeni bir haftaya girerken vurdulu kırdılı, bağırmalı çağırmalı ve dil bilgisinin ikilemeler bölümünden diğer pek çok örnek sayesinde açıklaması uzayıp gidebilecek listelerimize bir ara verip şöyle sakin, huzurlu ve dingin bir Pazartesi akşamı hayaliyle yola çıkarak çoğunluğu akustik parçalardan oluşan yeni bir liste hazırladım.

Neofolk, dark folk ve oda müziği gibi çağdaş halk müziğiyle ve klasik müzikle dirsek temasında bulunan türlerden derlediğim bu listede genellikle müzikte doğanın içe dönük, sessiz ve huzurlu tarafını arayan isimler yer alıyor. Kah fantastik bir diyarda birbirinden egzotik canlılarla birlikte bir orman yürüyüşü yaptıran, kah karlar altındaki ıssız bir yerdeki küçücük kulübenin içinde yanan ateşin çıtırtılarını andıran, kısacası içinizdeki pagana hitap eden ve elbette kendi içinde bir parça hüzün de barındıran bu tarz işleri daha önce dinlememiş olan veya çalma listemizi beğenip devamını getirmek isteyen dinleyiciler için VALI, TENHI gibi isimler çok iyi birer başlangıç noktası olabilir. Sitemizde de bu isimler ve benzer türdeş gruplar hakkında yazılar bulabilirsiniz.

Herkese huzurlu ve sakin bir hafta dilesem de yarından itibaren yine kanın gövdeyi götürdüğü birbirinden hayvan işlerle karşınızda olacağımız için çok da şey yapamıyorum. Siz anladınız.

Keyifli dinlemeler!

 

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

0 thoughts on “Korhan ile Huzura Doğru

 • 7 Temmuz 2017 tarihinde, saat 01:53
  Permalink

  gecenin bir vakti saldım kendimi neofolk-dark ambient sularına. bilgim 5-6 grubun dışına çıkmaz. ama vali çok başka bir yerde duruyor hala. hatta zamanın ötesinden gelip yine övgünün bokunu çıkartmamak için youtube’da gezindim bir süre. başka bir şeyken bambaşka bir şey oldu vali. bu kadardı iyi geceler.

  Yanıtla
 • 7 Temmuz 2017 tarihinde, saat 15:21
  Permalink

  Ben de Vali’yi olması gerekenden çok sevenlerdenim ya haha. Hatta iyi hatırlattınız, bir yazı da Skogslandskap’a yazayım fırsat bulunca. O zamana dek Forlatt ile devam: https://metalperver.com/2017/01/21/vali

  Yanıtla

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.