KritikSpotify

Korhan ile Huzura Doğru

Herkese selam.

Yeni bir haftaya girerken vurdulu kırdılı, bağırmalı çağırmalı ve dil bilgisinin ikilemeler bölümünden diğer pek çok örnek sayesinde açıklaması uzayıp gidebilecek listelerimize bir ara verip şöyle sakin, huzurlu ve dingin bir Pazartesi akşamı hayaliyle yola çıkarak çoğunluğu akustik parçalardan oluşan yeni bir liste hazırladım.

Neofolk, dark folk ve oda müziği gibi çağdaş halk müziğiyle ve klasik müzikle dirsek temasında bulunan türlerden derlediğim bu listede genellikle müzikte doğanın içe dönük, sessiz ve huzurlu tarafını arayan isimler yer alıyor. Kah fantastik bir diyarda birbirinden egzotik canlılarla birlikte bir orman yürüyüşü yaptıran, kah karlar altındaki ıssız bir yerdeki küçücük kulübenin içinde yanan ateşin çıtırtılarını andıran, kısacası içinizdeki pagana hitap eden ve elbette kendi içinde bir parça hüzün de barındıran bu tarz işleri daha önce dinlememiş olan veya çalma listemizi beğenip devamını getirmek isteyen dinleyiciler için VALI, TENHI gibi isimler çok iyi birer başlangıç noktası olabilir. Sitemizde de bu isimler ve benzer türdeş gruplar hakkında yazılar bulabilirsiniz.

Herkese huzurlu ve sakin bir hafta dilesem de yarından itibaren yine kanın gövdeyi götürdüğü birbirinden hayvan işlerle karşınızda olacağımız için çok da şey yapamıyorum. Siz anladınız.

Keyifli dinlemeler!

 

Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

0 thoughts on “Korhan ile Huzura Doğru

  • cotard delusion

    gecenin bir vakti saldım kendimi neofolk-dark ambient sularına. bilgim 5-6 grubun dışına çıkmaz. ama vali çok başka bir yerde duruyor hala. hatta zamanın ötesinden gelip yine övgünün bokunu çıkartmamak için youtube’da gezindim bir süre. başka bir şeyken bambaşka bir şey oldu vali. bu kadardı iyi geceler.

    Yanıtla
  • İsmail Korhan Tok

    Ben de Vali’yi olması gerekenden çok sevenlerdenim ya haha. Hatta iyi hatırlattınız, bir yazı da Skogslandskap’a yazayım fırsat bulunca. O zamana dek Forlatt ile devam: https://metalperver.com/2017/01/21/vali

    Yanıtla

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.