Korhan ile Huzura Doğru

Herkese selam.

Yeni bir haftaya girerken vurdulu kırdılı, bağırmalı çağırmalı ve dil bilgisinin ikilemeler bölümünden diğer pek çok örnek sayesinde açıklaması uzayıp gidebilecek listelerimize bir ara verip şöyle sakin, huzurlu ve dingin bir Pazartesi akşamı hayaliyle yola çıkarak çoğunluğu akustik parçalardan oluşan yeni bir liste hazırladım.

Neofolk, dark folk ve oda müziği gibi çağdaş halk müziğiyle ve klasik müzikle dirsek temasında bulunan türlerden derlediğim bu listede genellikle müzikte doğanın içe dönük, sessiz ve huzurlu tarafını arayan isimler yer alıyor. Kah fantastik bir diyarda birbirinden egzotik canlılarla birlikte bir orman yürüyüşü yaptıran, kah karlar altındaki ıssız bir yerdeki küçücük kulübenin içinde yanan ateşin çıtırtılarını andıran, kısacası içinizdeki pagana hitap eden ve elbette kendi içinde bir parça hüzün de barındıran bu tarz işleri daha önce dinlememiş olan veya çalma listemizi beğenip devamını getirmek isteyen dinleyiciler için VALI, TENHI gibi isimler çok iyi birer başlangıç noktası olabilir. Sitemizde de bu isimler ve benzer türdeş gruplar hakkında yazılar bulabilirsiniz.

Herkese huzurlu ve sakin bir hafta dilesem de yarından itibaren yine kanın gövdeyi götürdüğü birbirinden hayvan işlerle karşınızda olacağımız için çok da şey yapamıyorum. Siz anladınız.

Keyifli dinlemeler!

 

2 thoughts on “Korhan ile Huzura Doğru

  1. gecenin bir vakti saldım kendimi neofolk-dark ambient sularına. bilgim 5-6 grubun dışına çıkmaz. ama vali çok başka bir yerde duruyor hala. hatta zamanın ötesinden gelip yine övgünün bokunu çıkartmamak için youtube’da gezindim bir süre. başka bir şeyken bambaşka bir şey oldu vali. bu kadardı iyi geceler.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s