420 Stomp – Home Grown

Merhaba.

New York hardcore sahnesi, sert müziğin en önemli yerlerinden biri şüphesiz. RAMONES ile birlikte punk rock müziğinin doğumunu sağlayan coğrafya, sonradan Agnostic Front‘undan Cro-Mags‘ına, Sick of it All‘undan Biohazard‘ına kadar dünya kadar isimle hardcore denilince ilk akla gelen sahnelerden birine dönüştü. Bugün elimde, bu on yıllara yayılmış yoğun mirastan beslenerek müzik üreten yeni bir New Yorklu topluluk, 420 Stomp var.

2015’te kurulan dört kişilik topluluk, thrash ritimleri de kullanarak crossover taraflarına yaklaşan bir hardcore yapıyor. Home Grown, altı parçadan oluşuyor ve toplamı yalnızca – olması gerektiği gibi – 15 dakika uzunluğunda. Usta yönetmen David Lynch‘in kendi hikayelerinde paylaştığı, bol SLAYER etkili Dead Man’s Dance bir yana, EP’de yer alan her parçadan enerji fışkırıyor. Vokaller hardcore sınırında kalsa da müzikte pek sınır tanımıyor 420 Stomp; Monsters Area Real‘ın orta tempolu, groove temelinin ortasına ayı gibi blast-beat döşemekten, Lost Innocence‘te gayet death metal tınlayan kazımasyon rifler yazmaktan geri kalmamışlar.

Kısacası hardcore türüne ilgiliyseniz ve bu tip, kendi yağıyla kavrulan ufak gruplarla ilgili bir sorununuz yoksa Home Grown‘dan keyif almamanız için pek bir sebep yok. Umarım bu EP üzerine koymayı, stüdyo albümü yapmayı başarabilirler. Yolları açık olsun diyoruz.


Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.