Ronnin – Zarathustra

Merhaba.

Onur, Erce ve Murat tarafından 2017’de kurulan Ronnin ile birlikteyiz. Önce Enver Yılmaz, ardından da SOILWORK ve bilimum grubun insanın Björn Strid ile tekliler kaydeden grup 2019’da Ayberk Zaknafein’i (Unutulmuş Diyarlar tayfaya selam) mikrofonun başına geçirip kadroyu tamamlamış.

İlk albümleri Repression, hırs ve açgözlülükle gözü dönmüş insana eleştiriler getirirken dogmaların bu zayıflıkları nasıl beslediğini anlatan parçalardan oluşuyor. Miks işlemi Onur ve Erce tarafından yapılmış, mastering ise ekstrem metal dünyasının önemli isimlerinden Jens Borgen‘e ait. Björn dışında Murat İlkan, Sarp Maden gibi konuk isimler de gruba eşlik ediyor kimi parçalarda.

Kısacası hayli profesyonel ve ne istediğini bilen, eli kolu geniş bir ekip var karşımızda. Modern bir anlayışla death metal, metalcore, progresif metal pratiklerini birleştirip ritmik ve ilk dinlemeden çarpabilen şarkılara sahipler. Enstrümantal Zarathustra‘ya kulak kabartıp grubun besteciliğine dair fikir sahibi olabilir, Ronnin müziğiyle tanışabilirsiniz.


Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.