Beautiful Child – The Beautiful Child

Merhaba.

Punk, grindcore, thrash, death metal… Adına ne dersek diyelim, Beautiful Child’ın tavrı ve amacı çok net: Bu adamlar, brutal bir müzik yapmak istiyorlar 2021’de çıkardıkları, dokuz parçadan ve yaklaşık on altı dakikadan oluşan The Beautiful Child, Amerikalı topluluğun niyetini açıkça gözler önüne seriyor.

Bleed Out‘ta olduğu gibi minicik armonik gitar kırıntıları dışında tümüyle 5. viteste ilerleyen müziğin en sevdiğim yönü kaotik olmak için çok uğraşıyor gibi tınlamaması. Dokuz parça, bir bütünmüş gibi akıyor ve normalde bu türde, bu uzunlukta tek bir parçayı on altı dakika boyunca dinlemeye muhtemelen üşenecek olan ben, bu dinamizm ve akışkanlık (tabii şarkıları zekice bölmeyi de ihmal etmeyelim) sayesinde arka arkaya defalarca dinleyebiliyorum The Beautiful Child‘ı.

Biraz enerjiye ihtiyacınız varsa ya da tam tersi fazla yüklemeden dolayı biraz üzerinizden elektrik atmak istiyorsanız bu ekibe bir şans verin derim. Umarım ileride daha da güçlü kayıtlar ve albümlerle kaliteli öfke nöbetleri geçirmemize yardımcı olurlar. Yolları açık olsun diyelim.


Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.