Coincidence – Panta Rhei

Merhaba.

Çek Cumhuriyeti’nden bizleri selamlayan Coincidence, bir cross-over metal topluluğu. Thrash, groove, metalcore gibi türlerden etkilenerek ürettikleri müziği kısaca alternatif metal çatısı altına yerleştirmek mümkün.

Panta Rhei, 2018’de kurulan grubun daha ilk albümü. Albümün tamamını inceleyecek durumda değilim şu an ama en azından sevdiğim bir-iki şarkıyı paylaşmak istedim. Zaten Metalperver Haftalık‘a da almıştım bir şarkılarını hatırlarsanız. Scorpio, bazen sadece iyi birkaç rif ve onları sırtlayacak doğru davul kalıplarının ne kadar yeterli olabileceğini görmek açısından önemli bir şarkı bence.

Aynı şekilde Faithless da bu anlamda albümün iyi bestelerinden. İnsanın aklını alacak türden yenilikler barındırmıyor belki ve hatta alabildiğine tanıdık yerlerden ilerliyor Coincidence ama müziğin doğrularını görmek adına iyi bir albüm yazmışlar kesinlikle. Bu sağlam temelin üzerine kendi karakterlerini ortaya koyabilecekleri biraz daha pırıltılı, özgün ve heyecanlı fikirler bulabilirlerse içlerinde, o zaman Coincidence zaten daha çok tanınan bir gruba dönüşecektir eminim. Yolları açık olsun.


Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.