Tek Atış: Kargaşa Projesi – Sadece

Merhaba.

Daha önce Sinyal Yok çalışmasıyla Yerli Pazarı köşemizde ağırladığımız İzmirli Kargaşa Projesi, yeni şarkısı Sadece ile sessizliğini bozdu.

Sinyal Yok‘ta olduğu gibi yine Türkçe sözler, yumuşak başlı bir rock tabanı ve güçlü vokaliyle öne çıkıyor Sadece‘de. Özellikle Orçun’un vokal melodileri kolayca akılda yer ediyor.

Fakat tek olay vokal değil tabii. Sadece, ilk bakışta memleketten çıkan diğer birçok melankolik, yumuşak rock şarkısından çok da ayırt edilebilir gibi tınlamıyor belki ama vokali ve sözleri kenara itip düzenlemelere, besteciliğe bakınca şarkının değeri arttı benim gözümde. BON JOVI, GUNS N’ ROSES ayarındaki girişi, şarkıya derinlik katan, aynı zamanda da hep ileri taşıyan piyano enfes. Zaten her bir enstrüman, ahengi bozmadan kendi şovunu yapıyor ara ara öne çıkıp. Bir tek davul tonlarına alışamadım, özellikle ataklarda şarkının o yumuş yumuş havasını (ne demekse bu artık) bozuyor gibi biraz.

Neyse canım, bir bakın işte Kargaşa Projesi’nin yeni parçasına… Yalnız iyice İzmir müziği övme sitesi olduk bu ara. Ne çok şey geliyor yahu, ne güzel.


Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.