Tek Atış: Temporal Anomaly – Beyond the Edge of the Universe

Merhaba.

Tek Atış ismini verdiğim yeni bir köşeye başlıyorum bugün. Peki neden tek atış?

Çünkü Metalperver’in artan etki alanı sayesinde önüme çok fazla müzik düşmeye başladı ve bunlar arasında henüz albümünü yayımlamamış, tek bir şarkı veya EP ile adını duyurmaya çalışan amatör veya yeraltında takılan pek çok isim var. Eh, her karşıma çıkan şeyi uzun uzun incelemem mümkün değil; kimisinin incelemeye değecek kadar materyali bile yok ve zaten işin aslı kimse henüz sekiz-on kişinin bildiği bir grup hakkında 500 kelimelik bir yazı okumak da istemiyor.

Bu yüzden de bir şekilde elekten geçmeyi başaran, hafızada yer eden isimlerin şarkılarını burada paylaşıp o şarkı üzerinden ufak bir tanıtım ve birkaç cümlelik bir inceleme yapmaya çalışacağım bu köşede. Hem amatör isimlerin adını duyurmasına hem de metal manyaklarının yeni isimler keşfetmesine yardımcı olacağını düşünüyorum. Bu ilk olduğu için açıklama yazısı gibi de oldu, bundan sonrakilerde yalnızca gruptan ve şarkıdan bahsediyor olacağım. Zamanla, ilgi durumuna göre de bakacağız gidişata. Hayırlı olsun!


Bu köşede ağırlayacağım ilk isim, biraz da şansına, bizden bir şeyler oldu ve tam böyle bir köşe yaratmayı düşünürken karşıma çıkmasından memnunum. Çünkü İstanbullu Temporal Anomaly, henüz çok taze bir proje. Arkasında İlhan Erem isimli bir müzisyen olduğu bilgisi dışında çok bir fikrim yok açıkçası ve zaten bu köşe için fazlasına gerek de yok:

Uzay atmosferinde enstrümantal post-rock icra eden Temporal Anomaly’nin Beyond the Edge of the Universe şarkısı, aynı ismi taşıyan üç parçalık bir EP’den. EP’ye BANDCAMP‘ten ücretsiz ulaşabilirsiniz. Synthwave ile dirsek temasında, yumuşak ve keyifli bir iş bence. Devamını merakla bekliyorum.

İşte hepsi bu kadardı. Bundan sonra ara ara buraya ilgimi çeken bazı müzikleri bırakacağım. Bir sonraki Tek Atış’da görüşürüz!


Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.