Spotify

Geçmişe Dönüş – 1997

Merhaba.

Geçmişe Dönüş serimizde 1997 yılına gelmiş bulunuyoruz, vatana millete hayırlı olsun!

Bilmeyenler varsa Geçmişe Dönüş serisi belirli bir yıl içerisinde bana göre en önemli, en kayda değer, bilinmesi veya hatırlanması gerektiğine inandığım eserler arasından derlediğim parçalardan oluşan, o yılın özeti veya arşivi tadında listeler hazırlamaya çalışıyorum. Mis gibi beyin fırtınası, hem de bedava.

Bu defa liste hakkında pek bir şey yazmayacağım, her şey ortada zaten kabak gibi. Aynı yıl içinde hem GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR gibi bir şaheserle tanışıyoruz hem de RAMMSTEIN ismi silinmesi imkansız bir şekilde hafızalara kazınıyor ve yetmiyormuş gibi KREATOR bizlere yeni bir metal marşı hediye ediyor (gerçi listeye başka şarkı aldım haha ama yuh, bilmeyen yoktur herhalde Phobia‘yı). CHILDREN OF BODOM‘un ilk albümü, BRUCE DICKINSON babamız, İsveç’in yaramaz çocukları IN FLAMES ve DARK TRANQUILLITY derken uzayıp gidiyor liste yine. Tamamen kendi keyfime göre iş yaptığım için bence gelmiş geçmiş en önemli albümlerden biri olan OK COMPUTER ve kendi türünde bir efsane sayılan THE FAT OF THE LAND‘den de bir şeyler almak, kendimce bu şaheserleri onurlandıymak zorundaydım tabii. Çok metalci kvlt kardeşlerim bu parçaları atlamakta serbestler.

Her zamanki gibi listeye eklemek istediğiniz şarkılar varsa yorumlara yazmaktan çekinmeyiniz; bu liste ve diğer ıvır zıvırlarımız hoşunuza giderse sağda solda paylaşmayı, bizi arkadaşlarınıza önerip metal övme işini daha kolektif bir hale getirme amacımızı gerçekleştirmemize yardımcı olmayı ihmal etmeyiniz ve ben DeLorean’ımda beni 1998 yılına götürecek ayarları gerçekleştirirken siz de bu listenin tadını çıkarınız.

Herkese keyifli dinlemeler!

Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.