Spotify

Can Yakan Metaller – 3

Merhaba.

İsmiyle müsemma bir liste olan Can Yakan Metaller listelerimiz tür ayırt etmeksizin -fakat elbette her hazırladığım listede olduğu gibi belirli bir çizgi/yapı tutturmayı gözeterek- keyifsiz zamanlarda dinledikçe daraldığım, daraldıkça dinlediğim şarkılardan oluşuyor.

Daha önceki iki listede biraz daha dozajı düşük tutmaya çalışmıştım ve belli bir oranda başardığıma da inanıyorum ama bu liste her şarkıda üstüne koyarak ilerleyerek etkisini artıran ve son şarkıyı eklediğimde benim de mecalimin kalmadığı bir liste oldu.

Hem varoluşun manasızlığından dem vuran, hem bir çıkış kapısı olması ümidiyle yaşama son vermenin hesaplarını yapan hem de hayatın manasızlığı bir anlığına bile olsa tersine çevirebilecekmiş gibi hissetmeyi sağlayan o anlık duygu pırıltılarına duyulan özlemi birbirinden farklı yöntemlerle ifade eden dokuz ayrı isim var bu listede. Kimsenin bilmediği, bilenin de kendine sakladığı GERM de, bilmeyeni dövseler büyük ihtimalle bir şey demeyeceğim PANTERA da bir şekilde ortak bir noktada buluştu.

Alışageldiği şekilde herkese keyifli dinlemeler dileyerek kapatamayacağım bir liste olduğundan, aradan cımbızla bir söz çekip onunla bitireyim madem, başka bir listede görüşmek üzere:

“Cortege is waiting
Moving slow
All this life force
Now fallen to stone”

 

Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.