Spotify

Bağırmasız Metaller – 2

Merhaba.

Bu hafta, aslında dün yayınlamam gereken “Metalpervere Haftalık” yerine başka bir çalma listesi hazırlamaya karar verdim ve hazırlamak tahminimden daha uzun sürdüğü için haftalık liste paylaşımı işi bugüne kaldı. Birkaç ay evvel paylaştığımız ve genel olarak beğenilen Bağırmasız Metaller‘i devam ettirmek istedim. Özellikle atmosferi ile sanıyorum önceki listeden daha keyifli bir şey çıktı ortaya.

Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için ufak bir hatırlatma babında Bağırmasız Metaller fikrinin ne olduğunu açıklayalım: Enstrümantal metalin ön plana çıktığı bu listelerde ciğerlerini parçalayan saçlı sakallı adamlar, su gibi berrak sesleriyle minnoş kadınlar veya death metal söyleyen papağanlar (evet, böyle bir şey var) yerine vokale ihtiyaç duymayan müzikleriyle duygularını dile getiren birbirinden keyifli isimler yer alıyor. Evet.

Normalde bu sayfalarda görme ihtimalinizin pek yüksek olmadığı EARTHSIDE gibi, ITZAMNA gibi isimlere de yer vermeye çalıştığım listenin başı çekenleri bana göre her müzisyenin kulak kabartması gerektiğine inandığım bir LED ZEPPELIN klasiği “Moby Dick” ve ne yazık ki yeni nesillerin çok az bildiği GRAVEWORM‘dan müthiş hüzünlü “Memories”. Bu ikili dışında DEATH efsanesinden modern zamanların en önemli gruplarından PELICAN‘a, gitar tanrısı YNGWIE MALMSTEEN‘den keyif verici madde kullanımına teşvik tadındaki müzikleriyle öne çıkan ilginç grup EARTHLESS‘a kadar farklı türlerden pek çok grup almaya ve hepsini doğru sıralamaya çalışarak belirli bir kimya yakalamaya çalıştım. Eminim arada keşfetmekten memnun olacağınız ve diğer işlerini kurcalamak isteyeceğiniz isimlere denk geleceksiniz.

Herkese keyifli dinlemeler!

 

Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.