Spotify

Metalpervere Haftalık – 14

Merhaba.

15 haftadır, her Çarşamba günü paylaşmayı sürdürdüğümüz “Metalpervere Haftalık” listelerimizin bir yenisiyle ve belki de sonuncusuyla karşınızdayız!

Bir süredir, özellikle de kendi içinde özelleşen diğer listelerimiz ile karşılaştırdığımızda bu haftalık listelerimize olan ilginin git gide azaldığını gözlemliyorum. Bu nedenle de son birkaç haftadır bu fikrin misyonunu tamamlayıp tamamlamadığı sorusu kafamı kurcalıyor. Şuradan ulaşabileceğiniz anketimize katılır ve konudaki fikrinizi belirtirseniz seviniriz. Bunun dışında elbette yorumlara da fikirlerinizi yazabilirsiniz. Bu konuyu hallettiğimize göre biraz da listeye bakalım:

Açıkçası bu hafta Temple Of Void yüzünden başka hiçbir şey dinleyemedim neredeyse. Albümün kısa olması dışında hiçbir kusur bulamamaya devam ediyorum, yakında delirtecek bu adamlar beni.

11. stüdyo albümüyle INCANTATION’ın yine ateş eden bir işle karşımıza çıkmış olmasını da gözardı edemezdim elbette ve şimdilik albümdeki favorim “Omens to the Altar of Onyx” de bu hafta en sık dinlediğim şarkılardan bir tanesi oldu.

Bunlar dışında yeni albümleriyle ortalığı epey karıştıran PYRRHON ve CORMORANT da bu haftaki listenin öne çıkan isimlerinden, mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederim. Zaten iki albümün kritiğini de yakında buralarda bulabilirsiniz.

Listenin 2. yarısı ise ULVER gibi, IBRAHIM MAALOUF gibi, CONVERGE gibi birbirinden deli ve alakasız müzisyenlerden oluşuyor. Daha önce bu dahi adamlara denk gelmediyseniz elbette bunlara da bir kulak kabartmayı ihmal etmeyiniz.

Şimdilik bu kadar. 15. listemiz sonuncu mu olur belli olmaz ama öyle olsa bile bu sizin keyifle dinlemenize engel değil elbette. O nedenle herkese keyifli dinlemeler ve pek yakında, “Geçmişe Dönüş – 1992” listesinde görüşmek üzere!

 

Adsız

Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

0 thoughts on “Metalpervere Haftalık – 14

 • cotard delusion

  Açıkçası listeler belli bir başlık altında oluşturulduğunda daha güzel oluyor. Mesela kısa süre önce yaptığınız liste ”Can Yakan Metaller 2” içinde Omit gibi, Doom:VS gibi güzel iki şey keşfettim. Kendi adıma konuşuyorum tabi ama genelde Haftalık listesine nasıl uç gruplar kombosu yapmışsınızdır diye bakıyorum.

  Yanıtla
  • İsmail Korhan Tok

   Yorum için teşekkürler. Tema listelerine ilgi daha yüksek oluyor zaten ama şimdilik Metalpervere Haftalık listelerine de devam edeceğiz gibi duruyor. Orada da yeni bir şeyler keşfedersiniz ileride belki, belli mi olur.

   Yanıtla

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.