Spotify

Cover Dünyası

Merhaba.

Yeni çalma listemiz rock/metal dünyasında hali hazırda mis gibi olan kimi şarkıların farklı gruplar/kişiler tarafından yapılmış yorumlarından oluşuyor. Elbette “cover” dünyası oldukça kapsamlı ve aralarında fazlasıyla ünlenmiş, örneğin bir “Whiskey in the Jar” gibi, bir “Hurt” gibi artık neredeyse yorum sahibi isimlerin kendi parçası olarak bilinen eserler varken ben genel olarak bu tarz aşırı ünlenmiş işleri çoğunluğun bilgisi dahilinde kabul edip daha kıyıda köşede kalmış şeylerden bir derleme yapmaya çalıştım. Yine de bir Death koymadan, bir Metallica koymadan da olmazdı elbette.

Hangisinin özgün hali daha iyi, hangi cover çok daha tatlı olmuş değerlendirmesi için buyurun sohbete diyor ve kimsenin bu konuda Children of Bodom ve Britney Spears muhabbeti açmayacağını umarak uzaklaşıyorum. Umarım yeni bir şeyler keşfetmeye olur. Özellikle GRUESOME’ın buradan yürüyeceğine inancım tam.

Herkese keyifli dinlemeler!

Bir de şaşıracağınıza emin olduğum bonus video verelim:

Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.