KritikSpotify

Bağırmasız Metaller

Bağırmalı müziğin yılmaz savunucusu unvanıma karşın bu defe sözlük anlamıyla değil de başka türlü bağıran, elindeki enstrüman aracılığıyla çıngar çıkaran gruplardan derlediğim yeni bir çalma listesinden herkese merhaba.

Kimi devasa isimleri bir kenara bırakmaya çalışıp biraz da şöyle baştan sona duygusal bir kimliği de olsun düşüncesinin peşinde koşturarak hazırlamaya çalıştığım için listemde elbette ki bir sürü eksik var. O nedenle “İçinde Orion olmayan enstrümantal listeye bacağım girsin!bir!1!” veya “Dream Theater koymadığına göre belli ki kulak yerine bir çift katır toynağı ile müzik dinlemeye çalışıyorsun, yazık,” tadındaki yorumlarınızı heyecanla bekliyorum.<3

Listenin göz bebekleri ise Tempel, Sunset in the 12th House ve Cloudkicker benim için. Bu üç isim de enstrümantal metali bambaşka şekillerde yorumlayan ama bir şekilde aynı mükemmelliğe ulaşmayı başaran isimler. İşte müziğin şeyliği (neyliği).

Keyifli dinlemeler!

Yazıyı/albümü değerlendirmek için:

Average rating 0 / 5. 0

Siteye destek olmak için aşağıdaki düğmeye tıklayıp Patreona göz atabilirsiniz👇
Become a patron at Patreon!

Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.