Tek Atış: Bipolar Architecture – The Tragic Protagonist

Merhaba.

İstanbullu Heretic Soul‘u hatırlar eminim birçoğunuz. 2010’ların ilk yarısında epey ses getiren bu güzide death metal topluluğumuz, bugünlerde artık yerini Bipolar Architecture’a bırakmış görünüyor. Ayrıca artık Almanya menşeli görünen bu yeni oluşum, çok daha geniş çatılı bir müzik ile djent, post-rock/metal, hardcore, death metal gibi farklı türlere göz kırparak dah modern tınılarla kısa sürede adını duyuracak gibi.

Üç parçadan oluşan The Tragic Protagonist EP’si, pek çok açıdan çok olgun bir çalışma. Sarp Keski’nin vokalleri artık iyice oturmuş, grup farklı türlere yaklaşan kısımları birleştirip bütünün ahengini bozmayan besteler yazabilme konusundaki marifetini daha ilk parça The Tragic Protagonist‘ten gösteriyor zaten ama özellikle Papercuts, arka planda başka şeyler olurken önde dönen rifin yarattığı tezatla can evimde vurdu açıkçası. Bestecilik açısından çok başarılı üç parça da.

Almanya’da, Eisensound Stüdyoları’nda yapılan prodüksiyon da tür için çok başarılı. Özellikle çıplak bırakıldığını düşündüğüm vokal dışında davul tonları da çok başarılı. Bu yeni ismi takibe alalım; belli ki Bipolar Architecture’dan gelecek daha çok şey var. Yolları açık olsun!


Metalperver’i desteklemek için Patreon sayfamıza göz atın:

İsmail Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.