PozKes #3

Merhaba.

Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz ilk denemelerin ardından Metalperver’in Podcast macerası, kaldığı yerden devam ediyor.

Bu bölümde 2020 yılında çıkması muhtemel bazı albümlerden bahsettim sizlere. Bu yıl için beni heyecanlandıran birçok albüm haberi var ve 2019 her ne kadar muazzam geçmiş olsa da aslında özellike ana akım isimlerin çoğu, özellikle o grupların hayranları olmayan dinleyiciler için büyük oranda hayal kırıklığı yaratan albümler yapmışlardı. O yüzden de 2020’de büyük isimlerden beklentim yüksek. LAMB OF GOD‘dan GOJIRA‘ya, MY DYING BRIDE’dan KING DIAMOND‘a bir dünya isim yeni albüm yapacak gibi görünüyor ve yayında sizlere bunlar hakkında bilgi vermek istedim. Tabii hem tek kişilik bir yayın olduğundan hem de çok baymak istemediğimden şöyle hap şeklinde, kısa bir kayıt olmasına çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

Henüz bir düzene oturtamadığım için kimi teknik aksaklıkları veya içerik açısından tökezlediği anlar olacaktır mutlaka ama PozKes’i devam ettirmek istiyorum mutlaka. Zamanla, üzerine koyarak ilerleyeceğimize emin olun. Tabii bu esnada en önemli şey sizden gelecek yorumlar, o yüzden teknik ve içerik anlamındaki önerilere, eleştirilere, tavsiyelere açığım. Mutlaka yorumlara yazın görüşlerinizi. Şimdilik durumlar böyle,

herkese keyifli dinlemeler!


Metalperver’de olan bitenden memnunsanız aşağıdaki düğmeye basın ve bize destek olun.

İsmail Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

7 thoughts on “PozKes #3

 • 18 Ocak 2020 tarihinde, saat 11:12
  Permalink

  Ekipmanlar hayırlı olsun. Pozkes için de elinize (ağzınıza?) sağlık.

  Benim 2020’den şu anda en çok hypelandığım albüm yeni Nero Di Marte albümü. Derivae dünyada en sevdiğim albümlerden biri ve intihar etmeye niyetlensem kesin arkaya bu albümü koyarım, net kolaylaştırır işi ki normalde hüzünlü müzik dinlemeyen bir insanım. Nero Di Marte de tam hüzünlü sayılmaz gerçi, dinleyen anlamıştır ne demek istediğimi.

  Dormant Heart aşırı iyi riffler ve tırt atmosferik pasajların bileşimiydi. Bir sonraki albümde daha direkt bir yöne kayarlarsa Sylosis coşturur.

  Ulcerate disonansı bırakıp daha direkt bir yöne kayacağını söylüyordu röportajlarında. Bir yandan çok merak ediyorum, bir yandan da korkuyorum. Umarım üzmez.

  Gorguts da şu anda Metal Archives’te on hold olarak görünüyor. Gözünüzü seveyim dağılmayın lan. Colored Sands’a da Pleiades’ Dust’a da tapıyorum. BOKUNUZU YİYİM DAĞILMAYIN LAN.

  Yanıtla
   • 1 Şubat 2020 tarihinde, saat 15:39
    Permalink

    Epey bir dinledim albümü. Başyapıt olmuş sabırlı bir dinleyici için. Immoto’da crescendo şeklinde blast beat var lan hahaha. Derivae’deki sertlikleri alıp daha da sertleştirmişler, yumuşaklıkları alıp daha da yumuşatmışlar.

    Ayrıca avantgarde bilmemne metal grubuna brutal teknik death metal davulcusu mu alınır lan O_o. Adam seviye atlatmış albüme. O değil de crescendo şeklinde blast beat var lan. Evet.

    Vokaller de ayrı efsane olmuş. Hastasıyım bu adamın. Çok garip duygular veriyor insana. Peki albümde crescendo şeklinde blast beat olduğunu söylemiş miydim :D.

    Gitarlar da aşmış. Rif kavramını komple iplemeyip bestelemişler albümü. Baştan sona tereyağı gibi, kaymak gibi albüm olmuş. Olm o değil de crescendo şeklinde blast beat var lan hassiktir olaya gel.

    Son olarak albümde crescendo şeklinde blast beat var.

    Yanıtla
  • 7 Şubat 2020 tarihinde, saat 08:23
   Permalink

   Sylosis de olmuş. All*hıma kit*bıma olmuş. Sadece son şarkı falso.

   Asıl yumruk ama beklemediğim yerden geldi. Svart Crown hayvan gibi albüm yapmış. Güzel başladık 2020’ye.

   Yanıtla
   • 7 Şubat 2020 tarihinde, saat 14:14
    Permalink

    Bugün çıkanlarda hiç boş yok gibi zaten. Fakat en şaşırdığım albüm Quadra bu haftadan. AĞLA GLORIA CAVALERA.

    Yanıtla
    • 8 Şubat 2020 tarihinde, saat 11:54
     Permalink

     Siz söyleyene kadar Sepultura albümünü dinlemek aklıma bile gelmemişti. Cidden üzücü bir durum.

     Ben de beğendim bayağı. Derrick Green döneminden tek sevdiğim albüm Kairos’tu şimdiye kadar. Bu da olmuş.

     Yalnız Gloria’nın Max dahil kimseyi taktığını sanmıyorum hahaha. Kadın resmen evlendiği adamın ailesine diş bileyen hayırsız gelin. Bu Sepultura-Cavalera tartışmasında Cavalera’ların Sepultura’ya sallayıp dururken Sepultura tarafının çok profesyonel ve cool davranmasına bayılıyorum. Nasıl bir kuyruk acısıysa Dave Mustaine’le yarışır.

     Yanıtla
     • 8 Şubat 2020 tarihinde, saat 12:58
      Permalink

      Ayrıca Heleloy Casagrande <3. Adam gruba seviye atlattı resmen.

Bir Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.