Metalperver’e Haftalık

Merhaba,

Metalperver’e Haftalık güncellendi!

Son dönemde dinlemekten büyük keyif aldığım Fransız FRACTAL UNIVERSE ile başlıyoruz bu hafta. Melodik/teknik/progresif death metalde kendine özgü iyi bir denge yakalamış grup ve birkaç gündür başka bir şey dinleyemiyorum neredeyse. Oradan biraz daha doom/death metale kayıyor, sonra yakın zamanda İstanbul’a geleceği duyurulan SATURNUS‘e selam ediyor, yeni şarkısını ortamlara salan TORCHE‘a merhaba deyip progresif ve avant-garde dünyalara kayıyoruz. RAIJU ismine dikkat çekmek istiyorum bu noktada; henüz hakkını vererek dinleyemedim ama ilk bakışta tam bir gizli cevher gibi duruyor. Tabii türlü saçmalıklar sonrasında nihayet isim hakkını geri kazanan BATUSHKA‘dan yeni bir şarkı gelmiş olması da nereden baksanız büyük bir hadise; sona onu da sıkıştırmayı ihmal etmedim. Kısacası yine keşfedecek bir dolu şey sizleri bekliyor.

Geçtiğimiz hafta hangi gruplarla nasıl bir liste paylaştığımı kaçıranlar ve yeniden hatırlamak isteyenler hemen şuraya tıklayabilirler. Ne zaman yenileceği pek belli olmayan ama Çarşamba günleri bir göz atsanız fena olmayabilecek Metalpervere Haftalık listemi ve bagirmalimuzik Spotify hesabını takibe almayı, yorum girmeyi, kendi listelerinizi göndermek için benimle irtibata geçebileceğinizi unutmayın,

herkese keyifli dinlemeler!


Her zamanki gibi düşüncelerinizi yorumlara yazmayı, bu ve sitedeki diğer ıvır zıvırlar hoşunuza giderse sağda solda paylaşmayı ihmal etmeyin. Metalperver içeriğinin katlanarak çoğalmasını ve zenginleşmesini arzu ediyor, burada olan bitenin bir takdiri hak ettiğini düşünüyorsanız PATREON üzerinden Metalperver abonesi olabilir, destek çıkabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

İsmail Korhan Tok

Üniversiteden sonra metali bırakmadım.

Metalperver’e Haftalık” için 2 yorum

 • 24 Şubat 2019 tarihinde, saat 15:22
  Permalink

  Nereye yazacağımı bilemediğim için buraya yazıyorum: Wachenfeldt – The Interpreter yılın albümlerinden biri olacağa benziyor. Gitar-bas-vokalde entombedda çalmışlığı olan ve wombbathte gitar-vokal yapan ve müzikoloji doçentliği olan Wachenfeldt var. Black/Trash/Death kırması bir müzik yapıyor. Kaçırmayın derim.

  Yanıtla
  • 26 Şubat 2019 tarihinde, saat 13:13
   Permalink

   Bu ara çok şey çıktığı için bir süre daha sıra gelmeyecek gibi ama ilk fırsatta bakacağım. Tam benlik bir serserilik gibi görünüyor.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.